سرتیپ «عبدالله بن عامر» معاون اداره تبلیغات یمن دوشنبه شب در گفت‌وگو با شبکه خبری "المسیره" بار دیگر تأکید کرد که نیروهای یمنی شواهد و مستنداتی در دست دارند که نشان می‌دهد پارکینگ فرودگاه شهر...

سرتیپ «عبدالله بن عامر» معاون اداره تبلیغات یمن دوشنبه شب در گفت‌وگو با شبکه خبری "المسیره" بار دیگر تأکید کرد که نیروهای یمنی شواهد و مستنداتی در دست دارند که نشان می‌دهد پارکینگ فرودگاه شهر "أبها" در جنوب عربستان توسط جنگنده‌های ائتلاف سعودی هدف قرار گرفته است.

بن عامر گفت: عملیات‌های ارتش یمن بی هدف و کور نیست و ما غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهیم، بلکه اختلال در عملکرد پدافند هوایی سعودی است که خسارت به بار می‌آورد.

وی با بیان این که زمان عملیات‌ها و حوزه‌های جغرافیایی محدود به سر آمده است، افزود: ما امروز دست به عملیات بزرگ در عمق خاک عربستان می‌زنیم.

بن عامر تصریح کرد: درحالی که در گذشته در عملیات‌ها تنها یک موشک‌ بالستیک شلیک می‌کردیم، اما امروز از چندین موشک و پهپاد علیه  عربستان استفاده می‌کنیم.

 این مقام نظامی یمنی با اشاره به این که محاصره همه جانبه یمن تشدید شده است، افزود، نیروهای مسلح یمن برای اعمال فشار بر دشمن به منظور لغو محاصره، باید دست به عملیات نظامی بزنند.

وی هدف راهبردی نیروهای مسلح یمن را متوقف کردن حملات ائتلاف، لغو محاصره یمن و تداوم پاسخ به تجاوزات دشمن دانست.

بن عامر در پایان با اعلام این که یمن نوع دیگری از موشک بالستیک را تولید کرده است، افزود که این موشک در زمان مناسب رونمایی خواهد شد.

پیش از این، سرلشکر "جلال الرویشان" معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن دوشنبه شب بر ادامه توسعه توان موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور تأکید کرد و با هشدار به ائتلاف متجاوز سعودی گفت: برد موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به گونه‌ای توسعه خواهد یافت که دشمن را غافلگیر خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان روز دوشنبه به نقل از ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی با اذعان به این که جنوب عربستان یکشنبه شب هدف قرار گرفته است، مدعی شد: ۲ فروند موشک بالستیک شلیک شده توسط حوثی‌ها رهگیری و منهدم شده است.

سرلشکر عبدالله یحیی الحاکم رییس سازمان اطلاعات دولت صنعا به ائتلاف متجاوز سعودی درباره هدف گرفتن تاسیسات نفتی استان مأرب این کشور هشدار داد و گفته بود: دست ما به تمام تاسیسات نفتی و اقتصادی ائتلاف می‌رسد و می‌توانیم این اهداف را به طور کامل نابود کنیم.

پیش از آن نیز "محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصارالله یمن به ائتلاف متجاوز سعودی هشدار داد و گفت: در پاسخ به تشدید حملات هوایی ائتلاف به عملیات انتقام جویانه دست خواهیم زد و ریاض پاسخ فوری ما را خواهد دید.

از دو سال گذشته یمن توانسته در زمینه تولید سلاح‌های هوایی به پیشرفت قابل توجهی برسد که پیروزی‌های ارتش یمن و درماندگی دفاع هوایی عربستان را به دنبال داشته است.

نگاهی به قسمتی از افزایش توان موشکی و پهپادی یمن، نشان می‌دهد که یمنی‌ها از حدود سه سال پیش به تولید موشک‌های پیشرفته و نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد)   پرداخته‌اند اقدامی که موجب برتری نظامی در مقابله با تجاوز سعودی‌ها شده است.