هاشم شعفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز در تشریح جزئیات دستگیری عاملان توهین به هواداران تیم تراکتور تبریز اظهار کرد: در پی...

هاشم شعفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز در تشریح جزئیات دستگیری عاملان توهین به هواداران تیم تراکتور تبریز اظهار کرد: در پی حواشی به‌وجود آمده بین تیم تراکتور و پرسپولیس تهران و انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر توهین به هواداران تیم تراکتور، موضوع بلافاصله با هماهنگی مقامات قضایی و انتظامی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پلیس فتا ناجا و تهران بزرگ و فتا استان در یک عملیات مشترک در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری افراد خاطی اقدام کردند و با توجه به اعلام جرم از طرف دادستانی تبریز افراد دستگیر شده برای ادامه سیر مراحل قانونی به تبریز انتقال و تحویل مقامات قضایی شدند.

معاون اجتماعی استان با بیان اینکه نیروی انتظامی توهین به هیچ یک از اقوام ایرانی را بر نمی‌تابد و با کسانی که قصد خدشه‌دار کردن فرهنگ اصیل اقوام ایرانی را داشته باشند با قاطعیت برخورد خواهد کرد، گفت: پلیس اشراف کامل بر فضای مجازی و حقیقی در جامعه را داشته و فضای مجازی محل ملعبه، توهین و انتشار موضوعات هنجارشکنانه نمی‌باشد و چشمان همیشه بیدار پلیس موضوعات را رصد می‌کند.

وی با اشاره به اظهار ندامت، پشیمانی و عذرخواهی متهمان دستگیر شده از هواداران تیم‌ها به جوانان و هواداران توصیه کرد که قبل از هرگونه اقدام نابخردانه و هنجارشکنانه به عواقب آن فکر کنند، چراکه پشیمانی مانع اجرای قانون نخواهد شد.

شعفی با بیان اینکه پلیس با هرگونه توهین و هنجار شکنی در محیط‌های ورزشی برخورد قانونی خواهد کرد و از هواداران فهیم تیم‌های ورزش درخواست کرد تماشاگران در محیط‌های ورزشی  شخصیت و فرهنگ اصیل خودرا به نمایش بگذارند.

انتهای پیام/60002/س