به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز و در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی نشست خبری امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ب...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز و در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی نشست خبری امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

وی در ابتدای این نشست با اشاره به توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور، گفت: صنعت دفاعی در حقیقت پشتوانه ‌و عمق راهبردی دفاع و امنیت کشور است و علم و فناوری هم پشتوانه صنعت دفاعی است.

وزیر دفاع ادامه داد: ما با یک تحولات عمیق گسترده در منطقه مواجهیم و در واقع این تحولات به گونه‌ای است که ما را با محیط سیال مواجه می‌کند و نام‌های مختلفی بر این دوران گذاشته می‌شود که رهبر معظم انقلاب از آن با نام دوره‌ی گذار یاد کردند. رسانه‌ها در این شرایط سیال نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کنند. رسانه‌های دشمن تلاش می‌کنند روی افکار عمومی تاثیر بگذارند و این تاثیر تا جایی است که دشمن را به‌جای دوست معرفی می‌کند و تلاش می‌کند به ما آسیب بزند. در مقابل آن یک خط مقدمی است که رسانه‌های خودی تلاش می‌کنند تا نشان دهند واقعیت چیست.

امیر حاتمی تصریح کرد: زمانیکه بحران عراق و سوریه اتفاق افتاد رسانه‌های بیگانه جوری وانمود کردند که این تروریست‌ها برای نجات مردم منطقه آمدند اما رسانه‌های جمهوری اسلامی در روشنگری این موضوع نقش مهمی ایفا کردند اما نقش بزرگ را خون شهدا و خون شهید سلیمانی ایفا کردند. در همین حادثه لبنان هم می‌بینیم که توقع منصفانه این است تا مشکلات مردم را منعکس و کمک‌ها را جذب کنند. همانطور که جمهوری اسلامی عمل کرد اما در این فضا هم باز تلاش می‌کنند از این حادثه سوء استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در این فضا برخی نقش‌های خود را خوب ایفا کردند که از آن جمله رسانه‌ها و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است. از مسائلی که بسیار موثر بود قابلیت دفاع راهبردی و اطمینان‌بخش بود که ما توانستیم با کمترین هزینه این موضوع را محقق کنیم و ارتش دشمن هم این بود که نگذارد ما این کار را انجام دهیم. اما ما توانستیم قدرت لازم برای دفاع و امنیت را ایجاد کنیم و به دنیا هم گفتیم که این توان برای تهاجم به هیچکس نیست اما هرجا امنیت ما به خطر بیفتد برخورد می‌کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه یک مولفه مهم قدرت دفاعی تسلیحات دفاعی است، اظهار داشت: ما امروز بالای نود درصد می‌توانیم نیازهای دفاعی خودمان را با کیفیت خوب تهیه کنیم. ما امروز توانستیم چشم‌انداز صنعت دفاعی را در افق 1404 محقق کنیم در حالیکه پنج سال با آن چشم‌انداز فاصله داریم. این‌کار به دست دانشمندانی انجام شده که توانسته است این بلوغ فناورانه را ایجاد کنند. این ظرفیت فناورانه و انسانی در خدمت صنعت کشور و مردم عزیز است و در عین حال که نیاز دفاعی را تامین می‌کند و در هرجایی که اعلام نیز بشود صنایع دفاعی آماده کمک هستند و د عین حال هم دقت می‌کند که حریم اصل 44 قانون اساسی را رعایت بکند.

این خبر تکمیل می‌شود...

انتهای پیام/