شایان نادری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به منظور خدمت‌رسان...

شایان نادری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به منظور خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان،  نیروهای امدادی ستاد اجرایی عازم منطقه شدند و اقلام ضروری برای زلزله زدگان ارسال شد.

وی افزود: هم اکنون ۱۰ گروه جهادی  و امدادی  از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در منطقه زلزله زده سی سخت مستقر هستند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله یکهزار تخته پتو، ۱۲۰ چادر اسکان، ۱۰۰ عدد بخاری، ۲ هزار عدد کنسرو تن ماهی و ۱۲۰ متر موکت و لوازم اسکان اضطراری به مناطق زلزله ‌زده ارسال شد.

وی همچنین از برپایی چهار آشپزخانه طبخ غذای گرم در سی سخت و یاسوج خبر داد و افزود: روزانه سه هزار پرس غذایی گرم طبخ می شود و در اختیار زلزله زدگان قرار می گیرد.

نادری بیان کرد: بسته های غذایی و بهداشتی در ۲ منطقه عباس آباد و حسین آباد سی سخت ببین ۴۳۰ خانوار زلزله شده این منطقه توزیع شد.

وی ادامه داد: شرکت نفت پارس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بیش از ۳۰۰ عدد پتو، هشت هزار عدد کنسرو ماهی و لوبیا، چهار هزار عدد آبمیوه و ۱۵ هزار عدد آب معدنی برای منطقه زلزله شده سی سخت ارسال کرده است که توسط گروه جهادی این ستاد بین زلزله زدگان توزیع خواهد شد.

نادری ابراز داشت:همچنین ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خوزستان۳۰۰ تخته پتو،  ۲۰۰ بسته مواد غذایی، ۱۰۵ شل آبمیوه و و ۳۰ تخته چادر به منطقه زلزله شده سی سخت ارسال کرده است.

نادری گفت: کاروان سلامت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای همکاری و درمان حادثه دیدگان زلزله در این شهرستان مستقر شدند.

وی تاکید کرد که ستاد اجرایی فرمام امام همچنان در کنار مردم سی سخت خواهد بود تا از آلام آنان بکاهد.

مین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛۲۹ بهمن ماه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است .

زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

۱۲ اردیبهشت سال ۹۷ نیز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در شهرهای یاسوج و دنا اتفاق افتاد و خساراتی به هر دو شهرستان وارد شد.

سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد. بر اساس گزارشهای  اولیه ۷۸ روستای شهرستان دنا در زلزله خسارت جدی دیده اند.

زمین لرزه سی سخت خسارت جانی نداشته است اما ۶۳ نفر مصدوم شده اند.