به گزارش ایرنا، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران ضمن بازدید از فدارسیون دوچرخه سواری تفاهم نامه ای را با این فدراسیون امضا کرد. در این تفاهم نامه بر استفاده از زیرساخت های دوچرخه سوار...

به گزارش ایرنا، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ تهران ضمن بازدید از فدارسیون دوچرخه سواری تفاهم نامه ای را با این فدراسیون امضا کرد.

در این تفاهم نامه بر استفاده از زیرساخت های دوچرخه سواری به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در حوزه سلامت و هم در مباحث شهری مثل کاهش ترافیک، کاهش آلودگی ها و کاهش هزینه ها  تاکید شده است. 

 مهیا شدن بستری مناسب برای برگزاری همایش ها، مسابقات و آماده کردن زیر ساخت جهت تردد دوچرخه سواران منطقه از اهداف این تفاهم نامه عنوان شده است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با اشاره به اینکه همانگونه که در نشست قبلی تاکید شده که می توانیم برگزاری مسابقات و نمایشگاه را در منطقه ۱۷ داشته باشیم ابراز امیدواری کرد: با توجهی که شهردار منطقه نسبت به دوچرخه سواری دارند در آینده نزدیک بتوان گام های موثری را در این ورزش برداریم.

به گفته خسرو قمری، نصب تابلو حق تقدم با دوچرخه سواران نیز از دیگر نکات کلیدی در معابر سطح منطقه است که در خیابان ها باید به آن توجه زیادی داشت.

همچنین شهردار منطقه ۱۷ نیز با اشاره به اینکه باید از فضای عرض گذر خودرو کم کرده و در اختیار ورزشکاران دوچرخه سوار قرار دهیم خاطر نشان کرد: همواره تاکید زیادی بر استفاده از دوچرخه در حمل و نقل شهری وجود دارد،  حتی در این خصوص مدیران را در نواحی شهرداری مکلف به استفاده از دوچرخه کرده ایم.

محمود کلهری با تاکید براینکه فرهنگ دوچرخه سواری هم اینک مورد استقبال مدیران شهری قرار گرفته است ادامه داد: در سرکشی های میدانی به وفور از این وسیله استفاده می شود، ما باید از فرصتی که به خاطر کرونا بدست آمده استفاده کنیم و برای فرهنگ دوچرخه سواری ورود جدی داشته باشیم.

همچنین تفاهم نامه همکاری دوچرخه سواری با حضور شهردار منطقه ۱۷ و رییس فدراسیون در راستای ترویج فرهنگ این ورزش در جنوب پایتخت به امضا رسید.