آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز شنبه به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان در نشستی با تعدادی از آنها گفت: باید در برابر استکبار از منش و ایستادگی آزادگان سرمشق گرفت.   به گزارش روابط...

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز شنبه به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان در نشستی با تعدادی از آنها گفت: باید در برابر استکبار از منش و ایستادگی آزادگان سرمشق گرفت.  

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید، وی با تبیین عظمت کار آزادگان در دوران سخت اسارت گفت: آزادگان سمبل عزت و اقتدار میهن اسلامی هستند که در زندان‌های رژیم بعث عراق با استقامت و پایداری خود افتخار آفریدند.

امام جمعه یزد با بیان خاطرات خود از دوران اسارت در عربستان سعودی افزود:  دوران اسارت، دوران سخت و طاقت‌فرسایی است و انسان در آن شرایط به‌جز پروردگار متعال هیچ تکیه‌گاه و پناهی ندارد لکن رزمندگان اسلام با استعانت از ذات احدیت این دوران سخت را به دوره رشد و شکوفایی خود تبدیل کردند.

همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد با بیان وضعیت فرهنگی و اجتماعی آزادگان استان اظهار کرد: آزادگان سرافراز از محدودیت‌های دوران اسارت، فرصتی طلایی برای شکوفایی استعدادهای خود ساختند.

حجت‌الاسلام عباس زارع با گرامیداشت سی‌امین سالگرد بازگشت غرورآفرین آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: مقاومت شجاعانه آزادگان در چنگال رژیم بعث باعث عزت و اقتدار ایران و ایرانی در جهان شد.

در این نشست صمیمی ۲ تن از آزادگان به بیان خاطرات خود از دوران پرافتخار اسارت و حماسه رزمندگان اسلام پرداختند.

استان یزد ۷۵۱ آزاده دارد.