حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری که به‌ علت شیوع ویروس کرونا جایگزین برپایی خطبه‌های نماز جمعه شده است، تاکید کرد: علاوه بر مشکل تامین آب آش...

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری که به‌ علت شیوع ویروس کرونا جایگزین برپایی خطبه‌های نماز جمعه شده است، تاکید کرد: علاوه بر مشکل تامین آب آشامیدنی، حوزه آب در بخش‌های کشاورزی و صنعت استان نیز با مشکلاتی مواجه است که منجر به افزایش نرخ بیکاری استان شده است.
وی افزود علمای دین، برای افزایش میزان بارش‌ها و رفع مشکلات آبی، مردم را به پویش دعا دعوت کنند.
نکونام تصریح کرد: مردم چهارمحال و بختیاری و استان اصفهان مشکلی با یکدیگر ندارند و مردم ۲ استان باید مطالبات خود را از مسوولان و دستگاه‌های متولی مطالبه کنند و اجازه سوءاستفاده به ضدانقلاب، منافقان و برهم زنندگان امنیت کشور به‌ویژه در آستانه انتخابات را ندهند.
وی یادآور شد: در این راستا مسوولان مرتبط و متولیان امنیت باید نقش خودش را به‌درستی ایفا کنند و اجازه ندهند با یک‌سری امور خلاف واقع، عواطف و احساسات مردم تحریک شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: مسوولان باید بی‌طرفانه به مطالبات قانونی و منطقی مردم رسیدگی و شرایط را برای همگان ترسیم و تبیین کنند.
وی گفت: مردم هیچ‌گاه زیاده‌خواه نبوده‌اند انصاف نیست اهالی چهارمحال و بختیاری به زیاده‌خواهی متهم شوند بلکه باید به مطالبات به‌حقی آنان براساس توزیع عادلانه آب توجه و رسیدگی شود.
نکونام به پنجم اردی‌بهشت‌ماه ۱۳۵۹ سالروز حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس اشاره و تاکید کرد: آمریکا این حمله را برای آزادی جاسوسان خود در جریان تسخیر لانه جاسوسی تدارک دید که با شکست سختی روبرو شد.
وی افزود: استکبار جهانی در تمامی فتنه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران مانند فتنه‌های سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ به رسوایی رسید.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: فتنه‌گران و سست‌عنصرها برای مردم مشکل ایجاد نکنند و با پیوستن به مردم، راه را برای انقلاب و حرکت انقلابی باز کنند.
وی با اشاره در پیش بودن انتخابات پیش‌رو در کشور یادآور شد: مردم ایران مقاوم و در میدان حاضرند اما برخی منفعل‌ها خطرناک هستند.
نکونام با اشاره به ۱۵ ماه مبارک رمضان و میلاد با سعادت حضرت امام مجتبی (ع)، روز اکرام ایتام و روز تکریم خیران گفت: روزانه یک‌هزار پرس غذا در مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد طبخ و در خانه افراد و نیازمندان با نهایت تکریم توزیع می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: متولیان مساجد، روزه‌داران و مومنان نسبت به انجام این سنت پسندیده بی‌تفاوت نباشند.
نکونام افزود:ترویج خیرمحوری در جامعه از مهم‌ترین ضرورت‌های جامعه انقلابی، دینی و پیرو اهل بیت(ع) است.