به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امروز در خطبه‌های مجازی نماز جمعه این هفته ابرکوه افزود: مردم با تبع...

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امروز در خطبه‌های مجازی نماز جمعه این هفته ابرکوه افزود: مردم با تبعیت از ولایت و وفاداری به اسلام و انقلاب حماسه و مشارکت جدی خود را در انتخابات نشان دهند و با حضورشان دشمنان را مایوس کنند.

وی اظهارکرد: حضور حداکثری در انتخابات علاوه بر رشد و بلوغ سیاسی مردم ، اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی را افزایش می دهد .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تصریح کرد: دوستان و دشمنان انقلاب و نظام از هم اکنون در تلاش برای جذب و یا انحراف افکار عمومی از جریان مهم انتخابات هستند .

وی ادامه داد: بعضی‌ها بلندگوی دشمن در دلسرد کردن مردم نشوند چون کسانیکه این روزها بر طبل کاهش مشارکت مردم در سرنوشت آینده کشور می‌ زنند ، دقیقاً در جبهه دشمنان ایران قرار دارند .

حسینی افزود:  استدعا دارم که اگر کسی به هر دلیلی نمی خواهد رأی دهد ، برای خودش تصمیم بگیرد و برای زمین زدن کشور و نظام و انقلاب ، افسر پیاده نظام جنگی دشمن نشود.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اضافه کرد:اینها دانسته یا نادانسته  با به دست گرفتن پرچم ضعف‌های مدیریت کشور و به تصوّر نجات کشور بزرگترین خیانت را می کنند زیرا ماجرای انتخابات آینده و ماجرای ایران و ضدّ ایران است.

امام جمعه ابرکوه همچنین با تسلیت سالروز وفات خدیجه کبری (ام المومنین) افزود: زندگی مشترک بانوی آسمانی ، خدیجه کبری با رسول خدا(ص)  برای تثبیت اسلام ذخیره کرده بود .

وی ادامه داد: آن بانوی گرامی اسلام  در دشوارترین شرایط صدر اسلام در مکّه با بذل مال و ثروت و حمایت جانانه از پیامبر خدا (ص) لحظه‌ای از همسرش غافل نشدند و با وفداکاری ریشه درخت اسلام را مستحکم و بنیان دار کرد .

حسینی تصریح کرد:  حضرت خدیجه (س)  آنگونه فداکارانه و آگاهانه زندگی کرد که پس از قرن ها ، چراغ هدایتش پرفروغ و تابناک روشنی بخش راه رهجویان طریق سعادت و در این راه آن بانوی مکرم پیشتاز و نو اندیش است .

امام جمعه ابرکوه با اشاره به فرارسیدن روز شوراها  افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از زیباترین نمادهای مشارکت مردم در سرنوشت خودشان و عمران و آبادانی دیارشان است .

وی یاد آورشد: جایگاه شوراها طبق اصل هفتم قانون اساسی در ردیف مجلس شورای اسلامی بیان شده که از ارکان تصمیم گیری و اداره امور کشور هستند و این جایگاه کمی نیست .

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

***

امام جمعه مهریز گفت: مردم مومن و انقلابی با درک شرایط حساس نظام و انقلاب اسلامی بر خلاف میل دشمنان به صورت گسترده در انتخابات امسال شرکت کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در پیام جمعه این هفته شهرستان به اهمیت انتخابات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در ارتباط با آن اشاره کرد و افزود: رسانه‌های بیگانه از مدت‌ها قبل با ایجاد جنگ روانی و شایعات و  شبهات به دنبال جلوگیری از حضور مردم در این میدان سرنوشت‌ساز هستند.

وی ادامه داد: مردم باید با هوشیاری و بصیرت دینی و انقلابی آگاهانه گوش به فرمان مقام معظم رهبری پای در میدان انتخابات که برای آینده کشور و نظام از اهمیت بسزایی برخوردار است گذاشته و بار دیگر نقشه شوم استکبارجهانی و معاندان و منافقان را خنثی کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز به اهمیت انتحاب اصلح در این عرصه توسط مردم با بررسی برنامه‌ها، طرح‌ها، عملکردها و گزینش فرد مناسب انقلابی اشاره کرد و یادآور شد: فردی باید در منصب ریاست جمهوری کشور ایران قرار گیرد که متدین و متخصص و توانایی حل مشکلات اقتصادی را داشته باشد .

محی‌الدینی تصریح کرد: حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در گرو انتخاب درست مردم و گزینش ریاست جمهوری اصلح است و در این خصوص همه مردم باید برای تحقق اهداف نظام در این عرصه تعیین کننده حضوری گسترده و حماسی داشته باشند .

امام جمعه مهریز در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برجام و رسالت مسوولان در عمل به توصیه‌های معظم‌له به خصوص در باب مذاکرات اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با ظرافت و دقت‌نظر مسایل مرتبط با مذاکرات را رصد کنند و باید مواظب بود دشمن به اهداف خود نرسد.

محی‌الدینی بیان کرد: مسوولان  مذاکره کننده اگر خدای نکرده فریب دشمنان را در این مباحث مهم بخورند قطعا باید در پیشگاه نظام و مردم جوابگو باشند که بی‌توجهی به منویات مقام معظم رهبری و در نظر نگرفتن مصالح کشور گناهی نابخشودنی و اصلا پذیرفته نیست.

وی به تداوم ویروس کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: مردم باید برای پیشگیری از آن به تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را در کنار سایر موارد دقیق رعایت کنند که نقش مهمی در مهار و کنترل آن در جامعه دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه مهریز به اهمیت ماه مبارک رمضان و ضرورت استفاده آحاد مردم و جوانان از تمامی لحظات ملکوتی آن اشاره کرد و گفت: تلاوت قرآن مجید، دعا و استغفار و رسیدگی به حال نیازمندان جزو اموری است که باید از فرصت رمضان برای تحقق آنها استفاده شود.

محی‌الدینی از اینکه توسط برخی از متولیان امر و هیات امناها به نظافت مساجد رسیدگی نمی‌شود ابراز ناخرسندی کرد و گفت: باید بیش از گذشته مساجد که سنگر دین و اسلام و انقلاب اسلامی است در ابعاد مختلف به خصوص زیبایی و نظارت برجسته و الگو باشد.

امام جمعه مهریز، میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و رحلت جانسوز حضرت خدیجه کبری (س) را تبریک و  تسلیت گفت و بر شناخت سیره ائمه اطهار (ع) و  عمل به وظایف شرعی را در تمامی لحظات مورد تاکید قرار داد که عزت و سعادت انسان در گرو روحیه معنوی و انقلابی است.

محی‌الدینی، روز پنجم اردیبهشت‌ماه را، روز شکست سنگین آمریکا در صحرای طبس ذکر کرد و به توطئه‌های دشمنان در ۴۲ سال گذشته در ابعاد مختلف نظامی، فرهنگی، روانی و اقتصادی اشاره کرد و درایت و هوشیاری مردم و مسوولان را در برابر آنها خواستار شد.

وی به روز شوراها و نقش این نهاد مردمی در شهرها و روستاها اشاره کرد و از مردم خواست در انتخابات امسال به افراد اصلح رای داده و شوراهای اسلامی وظایف ملی و انقلابی خود را در خ