به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از المسیره، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به حضور گسترده ملت در تظاهرات روز دوشنبه «محاصره آمریکا علیه یمن؛ جنایت تروریستی» گفت که این تظ...

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از المسیره، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به حضور گسترده ملت در تظاهرات روز دوشنبه «محاصره آمریکا علیه یمن؛ جنایت تروریستی» گفت که این تظاهرات میلیونی، وحدت یمنی‌ها را به رخ کشید.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همه آزادگان یمن و سایر کشورهای جهان به دلیل شرکت در این تظاهرات ضد آمریکایی گفت که آنچه یمن در روز دوشنبه شاهد آن بود، وجدان آزاد جهانیان و اراده قوی ملت مقاوم یمن در برابر محاصره آمریکایی-سعودی را نشان می‌دهد.

وی تأکید کرد، ملت یمن هرگز مواضع صادقانه و شجاع آزادگان جهان را که صدای بلند و قوی در میان سکوت جامعه جهانی محسوب می‌شوند، فراموش نخواهند کرد.

میلیون‌ها یمنی روز دوشنبه در راستای پویش جهانی «نه به جنگ یمن» در مناطق مختلف این کشور تظاهرات برگزار کردند.

همزمان با راه اندازی این پویش جهانی، بیش از سیصد سازمان بین‌المللی در بیانیه‌ای خواستار مداخله فوری جامعه جهانی جهت پایان دادن به جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن شدند.

مردم و سازمان‌های مختلف سراسر جهان اعم از آمریکا، انگلیس، یمن، استرالیا، بنگلادش، کانادا، شیلی، فرانسه، آلمان، هند، ایتالیا، لهستان، اسپانیا و سوئیس خواستار پایان جنگ یمن شده و بر همبستگی خود با ملت این کشور تأکید کردند.