به گزارش ایرنا از طلوع نیوز، "محمد حنیف اتمر" وزیر امور خارجه افغانستان با سرزنش حمله‌ها بر فلسطینیان در ماه مبارک ر...

به گزارش ایرنا از طلوع نیوز، "محمد حنیف اتمر" وزیر امور خارجه افغانستان با سرزنش حمله‌ها بر فلسطینیان در ماه مبارک رمضان و روزهای عید، اظهار داشت که این حمله‌های خون بار برای کشورهای اسلامی و ملت‌های صلح دوست پذیرفتنی نیست.

"حامد تهذیب" معاون سخنگوی وزارت خارجه افغانستان نیز گفت: حمله‌های اخیر اسراییل علیه غیر نظامیان فلسطینی و نماز گزاران در مسجد القدس، خشونت‌بار و غیر موجه بوده‌ و بدون شک چنین کنش‌ها امنیت و ثبات منطقه و جهان را تهدید می‌کند.

درگیری‌ها میان نیروهای اسراییلی و فلسطینان از روز دوشنبه هفته گذشته آغاز شد و تا کنون ادامه دارند. در این درگیری‌ها و حمله‌های هوایی اسراییل تاکنون نزدیک به ۱۴۰ فلسطینی از جمله ۳۹ کودک و ۲۲ زن جان باخته‌اند و بیش از یک هزار تن زخم برداشته‌اند.

به نوشته طلوع نیوز، عالمان دین این درگیری‌ها را وحشیانه می خوانند و دفاع از نخستین قبله مسلمانان را به تمامی کشورهای اسلامی واجب می‌دانند.

عبدالقادر قانت رییس شورای علمای کابل گفت: قدس یا بیت‌المقدس مربوط تمام مردم جهان می‌باشد. این مسؤولیت را تمامی مسلمان روی زمین دارند که از نخستین قبله شان دفاع کنند.

شهروندان افغانستان نیز در حالی‌‎که اوضاع کشورشان را همانند فلسطین می‌دانند، می‌گویند که باید از فلسطینیان پشتیبانی شود و خشونت‌ها در برابر آنان پایان یابند.