محمدصادق براتی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: ورود مسافر به کلانشهر مشهد در ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۳.۸ درصد افزایش یافته است. وی ادامه داد: در این م...

محمدصادق براتی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: ورود مسافر به کلانشهر مشهد در ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۳.۸ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در این مدت ۳۴ میلیون و ۱۴۶ هزار و ۷۳۵ نفر وارد مشهد شده اند.

معاون مدیریت و هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:  از این تعداد هفت میلیون و ۳۰۰ هزار و ۶۶۹ نفر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای وارد مشهد شده اند که این رقم نسبت به پارسال حدود یک درصد رشد دارد.

براتی افزود: در بخش حمل و نقل ریلی این رقم با ۴.۳ درصد افزایش به پنج میلیون و ۷۰۷ هزار و ۴۶۴ نفر رسیده است که با ۱۰ هزار و ۸۱ رام قطار وارد شهر مشهد شده اند.

وی ادامه داد: در این مدت ورود مسافران و زائران با هواپیما به مشهد  ۳.۴ درصد نسبت به پارسال کاهش یافته و به رقم سه میلیون و ۶۱۰ هزار و ۶۰۹ مسافر و زائر رسیده است.

او اضافه کرد: تعداد ۱۷ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۹۶۳ زائر هم در این مدت با خودروی شخصی به مشهد سفر کرده اند که این رقم ۴.۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

در نیمه نخست امسال ۶۸ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۴۷ نفر- شب اقامت در استان خراسان رضوی ثبت شده است که بر این اساس، میزان اقامت هر گردشگر خارجی و داخلی به صورت میانگین ۳.۳ روز بوده است.

استان خراسان رضوی با فعالیت بیش از دو هزار و ۸۰۰  واحد اقامتی رتبه نخست تاسیسات گردشگری را در کشور دارد.