به گزارش ایرنا ، انجمن پن نهادی است غیرسیاسی و غیردولتی که اعضای آن را صاحب‌قلمان کشورهای مختلف جهان تشکیل می‌دهند....

به گزارش ایرنا ، انجمن پن نهادی است غیرسیاسی و غیردولتی که اعضای آن را صاحب‌قلمان کشورهای مختلف جهان تشکیل می‌دهند. این نهاد هدف خود را «گرد هم آوردن نویسندگانی که دلبسته ارزش‌هایی نظیر آزادی، تساهل و صلح هستند» می‌داند.
واشنگتن پست گزارش داد ، سازمان پن شعبه آمریکا در بیانیه ای حمله هوایی اسرائیل که ساختمانی را در غزه تخریب کرد و  محل کار دفاتر آسوشیتدپرس و سایر رسانه ها بود "بسیار نگران کننده" خواند.

در بیانیه پن  با اشاره به پوشش اخبار درگیری های نیروی مقاومت فلسطین و اسرائیل توسط خبرنگاران در شرایط سخت اعلام کرد که نحوه پوشش این اخبار ناشی از کار خستگی ناپذیر روزنامه نگارانی است که جان خود را برای اطلاع جهانیان به خطر می اندازند.

سازمان پن آمریکا در ادامه خواستار رسیدگی دقیق به چرایی حمله اسرائیل به مقر خبرنگاران در غزه شد.

سازمان پن آمریکا همچنین افزود که حمله و تخریب ساختمان محل خبرنگاران توانایی روزنامه نگاران حرفه ای را برای انجام کار خود که در یک درگیری پیچیده در یک زمان حساس است ، دچار مشکل خواهد کرد.

سازمان پن آمریکا در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک واقع است، این سازمان غیر انتفاعی است و برای دفاع و تجلیل از آزادی بیان در ایالات متحده و جهان از طریق پیشرفت ادبیات و حقوق بشر فعالیت می کند.

رژیم صهیونیستی روز شنبه در اقدامی جنایتکارانه و برخلاف قوانین بین‌المللی و به منظور جلوگیری از پوشش جنایات خود، « برج الجلا » را در غزه که شماری از دفاتر رسانه‌های بین‌المللی در آن استقرار داشتند، هدف قرار داد.

در برج الجلاء دفاتر خبری رسانه‌های بین المللی از جمله شبکه الجزیره، اسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه در آن قرار داشتند و اخبار مربوط به غزه را پوشش می‌دادند.

فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد این برج بطور کامل ویران شده است.