...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «حسن عزیزی» امروز(۱۹آبان) در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان با روسای هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد (سمن) خراسان جنوبی اظهار داشت: با تمام  کمبودهای حوزه ورزش در خراسان جنوبی، این استان ورزشکاران به نامی همچون نجمه خدمتی دارد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: اولین سهمیه المپیک توکیو توسط بانوی خراسان جنوبی کسب شد و درخشش ورزشکاران این استان در رقابت‌های ملی و بین‌المللی نشان دهنده این است که اگر هیات‌های ورزشی بخواهند، می‌توانند با همین امکانات کم هم بدرخشند.

 

عزیزی با بیان اینکه امسال با دستور استاندار خراسان جنوبی ۶۶۰ میلیون تومان اعتبار استانی به هیات ‌های ورزشی اختصاص یافت، گفت: اعتبارات هیات ‌های ورزشی نسبت به سال گذشته از ۶۵ میلیون تومان به یک میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

«عباس سروری»، رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی هم در این نشست افزود: دارنده مدال ‌های مختلف با عمر ورزشی بالا قابل افتخار هستند ولی بعد از عمر ورزشی باید بیکار باشند لذا وزارت ورزش و جوانان باید برای استخدام مدال‌آوران ملی چاره‌اندیشی کند تا یک افتخارآفرین بیکار نماند.

 

وی با بیان اینکه هیات‌ های ورزشی خراسان جنوبی قابلیت میزبانی مسابقات کشوری را دارند، بیان کرد: متاسفانه نبود اعتبارات موردنیاز و زیرساخت ‌های لازم حتی توان حضور در مسابقات سایر استان‌ها را هم می‌گیرد.

 

رئیس هیات کشتی خراسان جنوبی افزود: بدون شک استان خراسان جنوبی قابلیت قرارگیری در ۱۰ استان برتر کشور را دارد ولی تعداد زیادی از هیات ‌های  ورزشی سالن تخصصی ندارند.

 

همچنین «تکتم سیدآبادی»، مسئول خانه جوان خراسان جنوبی هم با اشاره به اعتبارات کم سمن ‌ها در استان خراسان جنوبی، گفت: اعتبارات سمن ها باید با در نظر گرفتن وسعت استان تقویت شود.

 

 

پایان پیام/575

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|