محمود قانعی فرد روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا رودبار جنوب اظهار داشت: برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از تجمع و تردد غیر ضرور شهروندان در سطح معابر عمومی، اصناف غیر ضرور...

محمود قانعی فرد روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا رودبار جنوب اظهار داشت: برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از تجمع و تردد غیر ضرور شهروندان در سطح معابر عمومی، اصناف غیر ضرور فعلا به مدت یک هفته تعطیل شدند.

وی افزود: تنها صنوفی که مواد غذایی و دارویی را عرضه می‌کنند آن هم به شرط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند.
رییس ستاد مقابله با کرونا رودبار جنوب بیان داشت: استفاده از ماسک در اماکن عمومی و ادارات‌ اجباری است و در همین راستا مقرر شد ادارات و نهادهای شهرستان از پذیرش و ارائه خدمات به مراجعانی که ماسک ندارند خودداری کنند.
قانعی فرد اضافه کرد: همچنین آزمایشگاه مرکزی شهرستان و دفاتر رسمی ازدواج هم از پذیرش و ارائه خدمات به شهروندان در زمینه ازدواج تا اطلاع بعدی خودداری کنند.

شهرستان رودبار جنوب در فاصله ۳۳۳ کیلومتری مرکز کرمان واقع شده و جمعیت آن برابر با ۱۰۵ هزار و ۹۹۲ نفر است.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.