مدتی است که دو شرکت نینتندو (Nintendo) و استودیوی پلاتینیوم گیمز (Platinum Games) رابطه‌ای بسیار نزدیک و ویژه‌ای را آغاز نموده‌اند. شروع این رابطه از جایی بود که شر...

مدتی است که دو شرکت نینتندو (Nintendo) و استودیوی پلاتینیوم گیمز (Platinum Games) رابطه‌ای بسیار نزدیک و ویژه‌ای را آغاز نموده‌اند. شروع این رابطه از جایی بود که شرکت نینتندو از استودیوی پلاتینیوم گیمز درخواست کرد تا یک نسخه از سری Star Fox را به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو Wii U توسعه دهد و این اتفاق افتاد. پس از عرضه‌ی این بازی بود که رابطه‌ی ویژه‌ی این دو شرکت به اوج خود رسید و و تا جایی پیش رفت که استودیوی پلاتینیوم گیمز سال گذشته عنوان Astral Chain را برروی کنسول نینتندو سوییچ منتشر کرد.

با این حال نسخه‌ی Star Fox مذکور برروی کنسول نینتندو Wii U نه موفقیت زیادی را به دست آورد و نه توانست از نظر منتقدین و بازی‌بازان زیاد مورد قبول واقع شود. حال به تازگی یکی از مدیران ارشد استودیوی پلاتینیوم گیمز آقای آتسوشی اینابا (Atsushi Inaba) در مصاحبه‌ی تازه‌ی خود اظهار داشت که این استودیو در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای پورت بازی Star Fox Zero برای کنسول نینتندو سوییچ ندارد.

همچنین لازم به ذکر است که استودیوی پلاتینیوم گیمز طی یک دهه‌ی گذشته با شرکت نینتندو روابط خوبی داشته است. این استودیوی عناوین درخشانی به مانند Bayonetta ،MadWorld و The Wonderful 101 را برای کنسول نینتندو سوییچ توسعه داده و سهم بزرگی را در سرگرمی دارندگان این کنسول از آن خود کرده است. در واقع استودیوی پلاتینیوم گیمز با بودجه و حمایت مالی شرکت سگا (Sega) احیا شد. آن‌ها هم‌اکنون بازی اکشن Bayonetta 3 را برای کنسول نینتندو سوییچ توسعه می‌دهند و در آینده آن را در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهند داد.

اخیرا استودیوی پلاتینیوم گیمز به بازسازی و عرضه‌ی مجدد بازی‌های قدیمی خود برروی کنسول جدید شرکت نینتندو علاقه‌ی زیادی نشان داده و همین چند وقت پیش بود که عنوان Wickerful 101: Kickstarter Remastered را معرفی کرده و در اختیار بازی‌بازان قرار داد. با اینکه این استودیو همواره تمایل خود را به دادن فرصت دوباره به بازی‌های گذشته‌ی خود نشان می‌دهد، اما این‌طور به نظر می‌رسد که هیچ برنامه‌ای برای بازسازی نسخه‌ی کنسول نینتندو Wii U سری Star Fox ندارد و بازی‌بازان کنسول نینتندو سوییچ از تجربه‌ی آن محروم خواهند بود.