به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، اسماعیل زارعی‌کوشا پیش‌ازظهر امروز در مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان که به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد اظهار داشت: این دوره باید دوره شکوفایی روابط...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، اسماعیل زارعی‌کوشا پیش‌ازظهر امروز در مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان که به مناسبت 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد اظهار داشت: این دوره باید دوره شکوفایی روابط عمومی‌ها در استان باشد.

وی با یادآوری اینکه سفر مقام معظم رهبری به استان به واقع سفری پربرکت، امیدآفرین و مملو از نعمت برای استان بود، افزود: این سفر باعث تغییر نگاه به کردستان به عنوان یک استان فرهنگی شد.

استاندار کردستان با بیان اینکه اصالت و فرهنگ مردم کردستان کم سرمایه‌ای نیست و باید بیش از پیش روی این پتانسیل مهم مردم استان کار کنیم، تصریح کرد: روابط عمومی می‌تواند مؤثر‌ترین بخش در یک دستگاه به شمار بیاید.

وی با ذکر اینکه امروزه در دنیا مهمترین رسالت‌ها برای شناخت یک مجموعه، بر عهده روابط عمومی‌ها قرار دارد، گفت: هرآنچه که ما امروز راجع به آن صحبت می‌کنیم مربوط به مدیریت دستگاه نیست لذا روابط عمومی خود باید راه اثبات خودش را باز کند.

زارعی‌کوشا خاطرنشان کرد: اگر درگذشته سلیقه مدیران اثرگذار بود امروز این امر کارکرد چندانی ندارد لذا ادارات برای تأثیرگذاری خود نیاز به فعال بودن حوزه روابط عمومی و ارتباطات دارند.

وی با بیان اینکه مدیری که دلسوز است باید واقعیت‌های جامعه را به دستگاه مدیریتی خود منتقل کند، ادامه داد: روابط عمومی‌ها به عنوان یک شبکه منسجم اطلاع رسانی می‌تواند در جریان‌ساز بودن بسیار مؤثر باشد.

استاندار کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها تکلیف همه دولت‌ها از دهه 70 تاکنون بوده است، عنوان کرد: مجلس و نمایندگان ما باید نسبت به آنچه که تصویب کرده‌اند و دولت در حال انجام آن است توضیح دهند چراکه قایم کردن خود در این ایام، امری جایز نیست.

وی افزود:  اختصاص یارانه به واردکنندگان باعث فساد و ورود انوع اجناس لوکس و بی‌مصرف  به جای کالای اساسی به کشور شد.

به گفته استاندار کردستان، تخصیص ارز ترجیحی تمام ارز، کشور را به جای تولید به سمت واردات کالا سرازیر کرده و همین باعث بروز مشکلاتی شده که مردم با آن مواجه هستند.

وی یادآور شد: اعتماد نسبت به دولت در پایان دولت گذشته براساس پایش‌های غیر دولتی به 15درصد رسیده بود و این درحالی است که اعتماد به این دولت برای ساماندهی به مشکلات به 83درصد رسیده است.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه هیچ مدیر استانی حق ندارد برخلاف سیاست‌های عمومی نظام و دولت فعالیت کند، اضافه کرد: دولت ملزومات حمایت از تولید را پیش‌بینی کرده است.

استاندار کردستان با ذکر اینکه نقش روابط عمومی‌ها در اطلاع‌رسانی درست و به موقع، توضیح آنچه که در جامعه وجود دارد و جهاد تبیین بسیار مهم است، اعلام کرد: خبرهای بسیار خوبی در راستای توسعه استان در سفر قریب‌الوقوعی که رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان خواهد داشت داریم.

انتهای پیام/487/س