به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری استاندار چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و عشایری با تاکید بر اینکه اشتغال...

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری استاندار چهارمحال و بختیاری، اقبال عباسی در جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی و عشایری با تاکید بر اینکه اشتغال پایدار روستایی، می‌تواند هدف مهاجرت معکوس به روستاها را تحقق بخشد، اظهار کرد: توسعه روستایی همواره از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است و با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌ها، دولت از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذار نکرده است.
وی، با اشاره به تغییر الگوهای توسعه در کشور، بر استفاده از یافته‌های جدید علمی در تدوین برنامه‌های توسعه‌ای، گفت: جامعه امروز ما نیازمند تدوین راهبرد کلان در توسعه روستایی است.

استاندار چهارمحال و بختیاری، با تاکید بر اینکه روستاها مبدا و منشا توسعه هستند، افزود: بی‌توجهی به ظرفیت روستاها در تدوین برنامه‌های توسعه‌ای، بسیاری از برنامه‌ریزی‌های کلان را با مشکل مواجه می‌کند، بنابراین بهسازی و مقاوم‌سازی روستاهای در معرض خطر باید در دستور کار قرار بگیرد.

عباسی ادامه داد: جابجایی خانه‌های روستای سیدمحمد از توابع بخش منج در شهرستان لردگان باید در دستور کار قرار بگیرد، تا در صورت وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله خطری جان ساکنان این روستا را تهدید نکند، همچنین برنامه مدونی برای مقاوم‌سازی، بهسازی و جابجایی روستاهای در معرض خطر استان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تدوین شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ایجاد اشتغال در روستاها از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می‌کند، افزود: اگر بتوان طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه دامپروری و کشاورزی در این روستاها اجرا کرد، می‌توان شاهد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها بود.

وی خاطر نشان کرد: جلسه فوق‌العاده‌ای برای تسهیل و تسریع در تصویب طرح‌های تولیدی کشاورزی و دامپروری در سال جهش تولید و افزایش اشتغال در چهارمحال و بختیاری تشکیل شود، تا بتوان از این طریق در تحقق شعار سال و اشتغال روستاییان گام برداشت.

براساس این گزارش ،در این جلسه ۲۰ طرح مهم سرمایه‌گذاری مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که از این تعداد ۱۷ طرح مربوط به بخش کشاورزی بود، این طرح‌ها در صورت اجرایی شدن اشتغال ۶۰ نفر را به صورت مستقیم در پی دارد