به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید کردستان با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور اظهار داشت: علاوه بر بخش‌های کشاورزی، معادن و دیگر بخش‌ها، باید به ن...

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید کردستان با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور اظهار داشت: علاوه بر بخش‌های کشاورزی، معادن و دیگر بخش‌ها، باید به نیروی انسانی بیشتر بها داده شود و در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های بهتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه کردستان نیروی انسانی توانمندی در بخش‌های گوناگون دارد، اضافه کرد: از دولت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست می‌شود، برای جبران بخشی از عقب‌ماندگی‌های این استان، توجه خاصی به نیروی انسانی و پتانسیل‌های این حوزه داشته باشد.

استاندار کردستان خواستار سوق دادن الگوهای موفق کشور به سمت کردستان برای آموزش نیروی انسانی این استان شد و گفت: با حمایت و سرمایه‌گذاری روی پتانسیل‌های انسانی و نخبگان، می‌توان روند رشد و توسعه کردستان را سرعت بخشید و راه را برای پیشرفت علمی و اقتصادی بازتر کرد. 

مرادنیا با اشاره به اینکه بخش‌های مختلف استان از جمله صندوق نوآوری و شکوفایی، دانشگاه کردستان، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر مجموعه‌های بخش خصوصی استان نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستند، افزود: انتطار داریم با توجه به تمرکز دانشگاه‌ها و مراکز علمی در بهاران سنندج، با ایجاد ناحیه نوآوری در این منطقه موافقت شود که مانع از مهاجرت جوانان به استان‌های دیگر از جمله تهران برای اشتغال می‌شود. 

وی بر ضرورت توجه بیشتر به بحث سرمایه‌گذاری در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها شد و تاکید کرد: امیدواریم بحث تخصیص زمین پارک علم و فناوری در دانشگاه کردستان هم زودتر انجام گرفته و احداث آن با سرعت بیشتری آغاز شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سفر یکروزه به کردستان از پارک نوآوری، تیم‌های فناور و دفتر پیشخوان خدمات هوشمند شهر بازدید کرد سپس مراکز شتابدهی ژین، صنایع خلاق و گیم و انیمیشن مریوان را افتتاح و بعد، از تولید افزودنی‌های شیمیایی و پلیمری نیز رونمایی کرد.

همزمان با سفر ستاری به کردستان، صندوق پژوهش و فناوری این استان نیز شروع بکار کرد و پس از آن ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه کردستان به بهره برداری رسید.

بازدید از پیشرفت شتاد دهنده ژوری مانگ (نیکرو)، محصولات فناورانه محصولات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و محصولات فناورانه دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی کردستان، شرکت دانش بنیان آتیلا ارتوپد، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در کردستان و امام جمعه سنندج از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این استان بود.