«انوشیروان محسنی‌بندپی» روز شنبه در نشست مشترک با اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، افزود: با وجود...

«انوشیروان محسنی‌بندپی» روز شنبه در نشست مشترک با اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، افزود: با وجود چند دوره حضور در مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان تصور نمی‌کردم که استان تهران این حجم از کمبودها را به ویژه در بخش بهداشت و درمان و همچنین در ابعاد مختلف توسعه داشته باشد.
وی با بیان اینکه استان تهران در همه ابعاد توسعه اعم از حمل‌ونقل عمومی و ریلی، محیط زیست، فضاهای آموزشی، سرانه‌های ورزشی و رفاهی با نارسایی مواجه است، ادامه داد: روند مطالبه‌گری از سوی مدیران با هدف رفع این کمبودها آغاز شده است.
«محسنی‌بندپی» همچنین تاکید کرد: مهمترین راهبرد ما در عملیاتی کردن شعار سال تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی از جمله احداث پنج پست برق فشار قوی و همچنین تخصیص پساب این شهرک‌هاست. 
وی افزود: در توسعه خطوط حمل‌ونقل ریلی نیز اقدامات مطلوبی صورت گرفته است به طوریکه قطار حومه‌ای پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا به گرمسار طی دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. ‌
استاندار تهران همچنین گفت: ٢٣ درصد از جمعیت حاشیه‌نشین ساکن در بافت‌های ناکارآمد شهری کشور در استان تهران سکونت دارند و حدود ۲۲ درصد از آسیب‌های اجتماعی کشور در استان تهران رخ می‌دهد.
به گفته «محسنی‌بندپی» ۸۷ هزار میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد درآمد مالیاتی کشور از استان تهران تامین می‌شود اما بودجه عمرانی متناسب با جمعیت و ظرفیت‌های استان تخصیص نمی‌یابد.
وی اضافه کرد: با وجود همه کمبودها توانستیم نرخ بیکاری را از ۱۲/۱ در پایان سال ۹۷ به ۹/۸ درصد تا پایان سال ۹۸ کاهش دهیم و به رغم همه فشارها و تحریم‌های ظالمانه حتی یک واحد تولیدی در استان تهران تعطیل نشد.
به گفته وی سالانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان اضافه می‌شود اما زیرساخت‌های آن متناسب با این حجم از جمعیت ایجاد نمی‌گردد.

به گزارش ایرنا این جلسه به منظور رفع مشکلات و موانع موجود در این استان برگزار شد و نمایندگان با بیان نظرها و دیدگاه‌هایی، برای همکاری جهت بهبود وضعیت استان تهران پیرامون بودجه و مسائل مختلف اعلام آمادگی کردند.

آنان همچنین انتظاراتی را در حوزه آسیب‌های اجتماعی، مسائل فرهنگی، اقتصادی و بهداشت و درمان از استانداری داشتند که درا ین جلسه مطرح کردند.