به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه که مدیریت جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم به‌صورت تصویری را بر عهده داشت، خطر خیز دوباره کرونا...

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست روز چهارشنبه که مدیریت جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم به‌صورت تصویری را بر عهده داشت، خطر خیز دوباره کرونا در استان را جدی عنوان و بیان کرد: در شرایط فعلی مردم و  همه مسئولان باید اهتمام جدی برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا داشته باشند.

وی بابیان این‌که در شرایط قرنطینه بر اساس الگوی مدیریت سه لایه نسبت به مدیریت استان اقدام خواهد شد تصریح کرد: بر اساس این الگو اعضای شورای معاونین به‌صورت تخصصی امور جاری را دنبال خواهند کرد و معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی مسئولیت هماهنگی امور را بر عهده داشته و گزارش‌های مستمر را به این‌جانب ارائه خواهد نمود.

وی افزود: در مواقع اضطراری و برای موضوع‌های خاص و فوریتی استان نیز به‌صورت ارتباط تلفنی و تصویری شخصاً ورود کرده و تصمیم‌گیری صورت خواهد گرفت .

استاندار قم با اشاره به همدلی و هماهنگی موجود بین ارکان حاکمیت در استان ابراز امیدواری کرد که با تداوم این همدلی‌ها و هماهنگی میان اعضای شورای تأمین، شورای اداری استان و دعای خیر بزرگان و علما و مراجع عظام تقلید و هم استانی‌های عزیز امور قم بدون هیچ‌گونه وقفه و خللی پیگیری شده و انشالله با سربلندی این آزمون را پشت سر بگذاریم .

سرمست همچنین خدمت به زائران و مجاوران حضرت معصومه (س) را توفیق الهی دانست و گفت: امیدواریم با همت و همکاری مدیران و  آحاد شهروندان بتوانیم منشا ارائه خدمات متناسب با جایگاه این استان باشیم.

لازم به ذکر است بنا به توصیه پزشکان، استاندار قم از دیروز به مدت دو هفته به خاطر ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی بسر می‌برد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های شماره‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.