به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونای استان ایلام اظهار داشت: یک هفته حساس تا رسیدن ماه محرم در پیش داریم و بیشتر مردم تلاش می کنند مراسمات عروسی خود را در...

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونای استان ایلام اظهار داشت: یک هفته حساس تا رسیدن ماه محرم در پیش داریم و بیشتر مردم تلاش می کنند مراسمات عروسی خود را در این هفته برگزار کنند که لازم است سخت گیری مسوولان در این یک هفته بیشتر شود.

وی تاکید کرد: همه عوامل شامل بخشداران و دهیاران پای کار باشند، تذکر لازم را به صاحبان مراسمات عزا و شادی بدهند و در صورت بی توجهی افراد با آنها برخورد قانونی صورت گیرد.

استاندار ایلام گفت: اصحاب رسانه، مطبوعات، خبرگزاری ها و صدا و سیما نیز باید در این یک هفته قوی تر پای کار بیایند و با تولید محتوای موثر، مردم را از خطرات برگزاری اینگونه مراسمات آگاه کنند.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: کاهش حساسیت مردم نسبت به پروتکل های بهداشتی و عدم استفاده از ماسک، بر خلاف اصول بهداشتی است و به طور قطع ابتلا به کرونا بدلیل شرکت در مراسمات به فوریت مشخص نمی شود و این عمل خطا نتایج خود را در روزها و هفته های آینده خود را نشان می دهد.

وی تاکید کرد: مردم باید به این نکات توجه داشته باشند و کماکان تاپایان کرونا نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی جدیت لازم را داشته باشند.

استاندار ایلام در خصوص آیین های محرم نیز گفت: در این استان هماهنگی و توافق کاملی در خصوص چگونگی برگزاری این مراسمات وجود دارد و صدای مخالفی شنیده نمی شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: بر این اساس به نظر می رسد با ادامه این روال، امکان کنترل این آیین ها از نظر رعایت پروتکل ها و جلوگیری از گسترش شیوع کرونا وجود دارد.