به گزارش ایرنا، این موکب در یکی از مسیرهای اصلی تردد زائران اربعین و در پنج هکتار مساحت توسط بنیاد مستضعفان با همکاری کارخانه سیمان ایلام تسطیح و آماده سازی شده است. به گفته فرماندار س...

به گزارش ایرنا، این موکب در یکی از مسیرهای اصلی تردد زائران اربعین و در پنج هکتار مساحت توسط بنیاد مستضعفان با همکاری کارخانه سیمان ایلام تسطیح و آماده سازی شده است.

به گفته فرماندار سیروان، در این موکب روزانه ۹ هزار پرس غذا در سه وعده صبحانه، نهار و شام پخت شده و بین زائران اربعین توزیع می شود.

جواد رحیمی مقدم یادآور شد: این موکب همچنین دارای نمازخانه و استراحتگاه، ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی و چهار دوش حمام است.

وی افرود: پارکینگ این موکب به مساحت ۲ هکتار ظرفیت پذیرش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۵۰۰ خودرو شخصی را دارد.

رحیمی مقدم اظهار کرد: این موکب برای اربعین امسال به صورت موقت راه اندازی شده است اما برای سال های آینده توسط بنیاد مستصعفان به صورت دائمی به عنوان مجتمع اسکان و پذیرایی زائران اربعین احداث خواهد شد.

به گزارش ایرنا، استاندار ایلام با حضور در این موکب و بخش های مختلف آن از نحوه خدمات رسانی به زائران بازدید کرد.

سلیمانی دشتکی همچنین از سه راهی کارزان بازدید کرد و با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص ساماندهی این سه راهی و احداث تقاطع غیرهمسطح آن با همکاری بنیاد به صورت تلفنی بحث و گفت و گو کرد. 

سه راهی کارزان در شهرستان سیروان استان ایلام در ۱۱۰ کیلومتری مرز مهران قرار دارد و محل تلاقی زائران اربعین از نقاط مختلف کشور است.

شهرستان سیروان به مرکزیت لومار در ۶۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

۶۰۳۲