محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس اظهار داشت: تاکنون نسبت به رشادت‌های انجام گرفته در این استان به خوبی ادای دین نشده از اینرو باید به این امر...

محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس اظهار داشت: تاکنون نسبت به رشادت‌های انجام گرفته در این استان به خوبی ادای دین نشده از اینرو باید به این امر توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس، نبردی نابرابر و متفاوت از همه جنگ‌ها بود و متاسفانه تا به امروز رشادت‌های دوران دفاع مقدس به خوبی تبیین نشده تا نسل‌های امروز و فردا از ایثارگری‌های خالصانه مردم که عامل اصلی پیروزی بود آگاه شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: جنگ ایران و عراق متفاوت از همه جنگ‌ها بود زیرا عراق به پشتوانه نظامی و مالی بسیاری از کشورها نتوانست بر ایثار و رشادت مردم ایران فائق بیاید.

شهریاری ادامه داد: مستندسازی رشادت‌ها، فضاسازی ادارات و شهرها و روستاها، تجلیل از رزمندگان دوران دفاع مقدس و برگزاری برنامه‌های هنری و فرهنگی در طول هفته دفاع مقدس باید مورد توجه قرار داد.

وی افزود: برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس همه دستگاه‌های اجرائی با استفاده از اعتبارهای فرهنگی خود نسبت به پاسداشت این رویداد مهم اقدام کنند و کمبود اعتبار نباید بهانه‌ای برای کم‌کاری در این مسئله باشد.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به نحو شایسته‌ای برگزار شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های معین ساخت یادمان شهدا در استان، گفت: وزارتخانه‌های مربوطه که سهم و نقش آنها در ساخت یادمان‌های شهدا مشخص شده، تا آخر شهریور تعیین تکلیف می‌شوند.

شهریاری  تاکید کرد: دستگاه‌های مسوول باید هرچه سریع‌تر نسبت به اجرای تعهدات خود عمل کنند.

در ادامه این جلسه روسای کمیته‌های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برنامه‌های پیشنهادی خود را ارائه کردند.