شهرام میرزایی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: هدف از این بررسی،  اعطا و ارتقا درجه امداگران ونجاتگران، سازماندهی، حفظ و نگهداری نیروهای عملیاتی است.وی تاکید کرد: ایجاد انگیزه در امدادگرا...

شهرام میرزایی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: هدف از این بررسی،  اعطا و ارتقا درجه امداگران ونجاتگران، سازماندهی، حفظ و نگهداری نیروهای عملیاتی است.
وی تاکید کرد: ایجاد انگیزه در امدادگران و نجاتگران به منظور رسیدن به مقاطع و درجات بالاتر، سطح بندی آنان بر مبنای تخصص و توانمندی امدادگر در هر رسته از تیم های عملیاتی از دیگر اهداف ارتقا درجه به شمار می رود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بانک اطلاعاتی و شناسنامه کامل و دقیق امداگران ونجاتگران برحسب درجات کسب شده به منظور سازماندهی برای انجام امور مربوط به امداد و نجات و فعالیت های داوطلبانه در این استان در دستور کار است.

میرزایی خاطرنشان کرد: بالابردن توان عملیاتی امداگران، استاندارد سازی مسیر ارتقای نیروهای امدادگر و نجاتگر داوطلب در هر رسته از تیم های عملیاتی جزو سیاست هاس مهم جمعیت هلال احمر است.  
وی اظهارداشت: انتظار می رود با ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران، توان علمی و مهارتی امدادگران ونجاتگران در تخصص های مورد نیاز جمعیت در جهت پاسخگویی سریع و موثر به حوادث و سوانح افزایش یابد.

هم اکنون ۱۶ پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت جمعیت هلال احمر زنجان در محورهای مواصلاتی این استان مستقر است.

۳۰۸۸