به گزارش روز یکشنبه ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، احمد راستینه هفشجانی در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با وی، افزود: حل مشکلات کتابخانه‌های عمومی و معیشت کتابداران از دغدغه...

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، احمد راستینه هفشجانی در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با وی، افزود: حل مشکلات کتابخانه‌های عمومی و معیشت کتابداران از دغدغه‌های نمایندگان مجلس است.

وی به تعارضات اساسنامه کتابخانه‌ها و تدوین ضعیف این اساسنامه به عنوان یکی از موضوعات در دست بررسی در کمیسیون فرهنگی مجلس اشاره کرد و گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از راه‌های دستیابی به توسعه و پیشرفت کشور است که کتابخانه‌های عمومی و کتابداران در این راه تلاش ستودنی دارند.

به گفته وی، افزایش سرانه مطالعه و در نظر گرفتن هزینه مطالعه در سبد خانوار از مهمترین راه‌های توسعه فرهنگ در خانواده است که رسانه‌ها برای توسعه این فرهنگ نقش تاثیرگذار دارند.

نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی گفت:  تشکیل کارگروه حقوقی با حضور حقوقدانان برای ارائه راهکار و فراهم کردن ساز و کارهای اصلاح قانون تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یک ضرورت است.

راستینه، به شهرهای فاقد کتابخانه و روستاهای واجد شرایط تاسیس کتابخانه در استان اشاره کرد و گفت: برای ایجاد کتابخانه در این مناطق مکان‌های مناسب و بدون استفاده دستگاه‌های اجرایی شناسایی شود تا در صورت وجود مشکل، موانع را مرتفع کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال وبختیاری نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت ضرورت راه‌اندازی کتابخانه مرکزی در استان گفت: برای راه‌اندازی این مرکز چالش‌های مختلف اداری در استان وجود دارد.

فرهاد خلیل مقدم افزود: هم‌اکنون ۵۴ باب کتابخانه عمومی با عضویت ۴۳ هزار نفر در استان چهارمحال و بختیاری فعال است.