خبرورزشی - تیم چلسی با قبول شکست ۶-۵ در ضربات پنالتی فینال جام حذفی انگلیس، از کسب جام در این فصل باز ماند. چلسی که در تلاش قبلی‌اش برای کسب قهرمانی در فصل جاری، (فینال جام اتحادیه)...

خبرورزشی -

تیم چلسی با قبول شکست ۶-۵ در ضربات پنالتی فینال جام حذفی انگلیس، از کسب جام در این فصل باز ماند. چلسی که در تلاش قبلی‌اش برای کسب قهرمانی در فصل جاری، (فینال جام اتحادیه) مغلوب لیورپول شده بود، این بار هم مانند همان فینال پس از تساوی بدون گل در وقت‌های عادی و اضافه، در ضیافت پنالتی‌ها نتیجه را به حریف مرسی‌سایدی واگذار کرد.

توماس توخل سرمربی چلسی پس از بازی گفت: «خب من فکر می‌کنم که مثل فینال قبلی، جام اتحادیه، افسوس و حسرت چیزی را نمی‌خورم. به اعضای تیم‌مان گفتم که به همه آنها افتخار می‌کنم. من قبل از بازی هم چنین احساسی را داشتم. مطمئن بودم که تیمم می‌تواند با لیورپول رقابت و کار آن را بسیار سخت کند و یک بار دیگر این کار را انجام دادیم.»

توخل افزود: «در ۱۵ دقیقه ابتدایی مشکل داشتیم اما پس از آن تا پایان مسابقه عالی کار کردیم. حالا ما ۲۴۰ دقیقه است که در فینال‌ها از لیورپول که شاید خطرناک‌ترین خط حمله دنیا را دارد گل نخورده‌ایم و به علاوه کلی موقعیت هم روی دروازه آنها ایجاد کردیم. ما به چیزی که لیاقتش را داشتیم رسیدیم، آنها هم به چیزی که لایقش بودند، رسیدند. البته اینکه برای دومین بار در ضربات پنالتی یک فینال را باختیم ناراحت کننده است اما در عین حال یک جور حس غرور هم درون‌مان وجود دارد چون می‌دانیم هر کاری که لازم بود انجام دادیم.»

سرمربی آلمانی تأکید کرد: «مطمئن بودم که ما امروز بازی را می‌بریم. قبل از بازی و حتی تا آخرین دقیقه بازی هم مطمئن بودم چون جریان بازی داشت به سود ما پیش می‌رفت. متأسفانه حدسم اشتباه از آب درآمد و حالا باید با این باخت کنار بیاییم و به کارمان ادامه دهیم چون زندگی همین است.»

توخل در پایان گفت: «من برای اینکه برای مالکان جدید باشگاه جام بیاورم تحت فشار نبودم. تلاش‌مان را کردیم که به شیوه خودمان آنها را تحت تأثیر قرار دهیم که آن نمایش تعهد و اشتیاق به کار بود. ارزیابی عملکردمان در این فصل؛ این موضوع شدیداً به نتایجی که در دو بازی بعدی‌مان در لیگ می‌گیریم و جایگاهی که در جدول خواهیم داشت بستگی دارد. در پایان بازی دوم نظرم را صادقانه به شما خواهم گفت.»