حکیمه انتظاری روز چهارشنبه در نشست هماهنگی و توجیهی ادارات برای پرداخت تسهیلات کرونا اظهار داشت: ۲ هزار و ۸۷۶ واحد و اشخاص حقیقی و حقوقی در مراغه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا هستند.وی با انتقاد از عدم اطلاع رسانی و آگاه سازی برخی دستگاه ها در خصوص این تسهیلات به بنگاه های زیرمجموعه خود گف...

حکیمه انتظاری روز چهارشنبه در نشست هماهنگی و توجیهی ادارات برای پرداخت تسهیلات کرونا اظهار داشت: ۲ هزار و ۸۷۶ واحد و اشخاص حقیقی و حقوقی در مراغه واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا هستند.
وی با انتقاد از عدم اطلاع رسانی و آگاه سازی برخی دستگاه ها در خصوص این تسهیلات به بنگاه های زیرمجموعه خود گفت: متاسفانه تاکنون ۵۰۳ بنگاه اقتصادی در شهرستان در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کردند.
معاون فرماندار مراغه به شرایط استفاده از این تسهیلات اشاره کرد و گفت: فعال بودن لیست بیمه کارکنان در دوران کرونا و قبل از آن، داشتن کد کارگاهی، عدم اخراج نیرو و عدم معرفی کارکنان به اداره کار جهت دریافت مقرری بیمه بیکاری از جمله این شرایط است.
انتظاری گفت: نرخ سود تسهیلات ۱۲ درصد و با بازپرداخت ۲۴ ماهه بوده و پس از یک دوره تنفسی تا پایان شهریور ماه، از مهرماه پرداخت اقساط آغاز خواهد شد.
وی افزود: همچنین واحدهایی که بدهی جاری یا چک برگشتی دارند هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی هر چه زودتر بنگاه ها و واحدهای زیرمجموعه خود را جهت بهره مندی از این تسهیلات شناسایی کنند.
وی افزود: شیوه نامه پرداخت تسهیلات ویژه بنگاه های به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در سایت مربوطه قرار داده شده و متقاضیان می توانند اطلاعات تکمیلی را مشاهده کنند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.