به گزارش ایرنا، بورل در پیامی توییتری با اشاره به تعهد اسرائیل برای تعلیق برنامه‌های الحاق کرانه باختری نوشت: از هرگونه اقدام یک جانبه اجتناب شود.  بورل همچنین در توییت دیگری نوشت: اتحادیه اروپا به راه حل دو دولت بر اساس پارامترهای توافق شده و قوانین بین المللی متعهد است.  مسئول س...

به گزارش ایرنا، بورل در پیامی توییتری با اشاره به تعهد اسرائیل برای تعلیق برنامه‌های الحاق کرانه باختری نوشت: از هرگونه اقدام یک جانبه اجتناب شود. 

بورل همچنین در توییت دیگری نوشت: اتحادیه اروپا به راه حل دو دولت بر اساس پارامترهای توافق شده و قوانین بین المللی متعهد است. 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه از روند عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات استقبال کرد. 

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند. 

عربستان سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است. 

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود. 

کشورهای اروپایی در ۴۸ ساعت گذشته به رغم استقبال از توافق یادشده بر لزوم توقف طرح غیر قانونی الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغال تاکید کرده‌اند.