به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «علیرضا گورویی» شامگاه (شنبه 20 مهر) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اداره کل امو...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند، «علیرضا گورویی» شامگاه (شنبه 20 مهر) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اداره کل امور اتباع و مهاجرین وزارت خارجه برای نخستین بار دفتری برای تسهیل در تردد اتباع خارجه در مرز شلمچه مستقر کرد که بصورت مستمر مشکلات آنها را پیگیری می کند.تمامی اتباع خارجی که دارای دفترچه موقت صادره از ایران هستند بدون ویزا به عراق خواهند رفت و اتباعی که دارای پاسپورت اند و اقامت دارند بایستی پاسپورت داشته باشند.

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت خارجه ایران به تردد زائران اتباع خارجی از مرز شلمچه اشاره کرد و افزود: بیشترین آمار تردد اتباع خارجی مربوط به کشورهای آذربایجان، پاکستان و افغانستان است اما از کشورهای دیگر نیز اتباع خارجی به عتبات عالیات اعزام شده اند.

 

وی با بیا اینکه اتباع کشورهای خارجی ویزاهای خود را یا از سفارت عراق یا کنسول گری های این کشور دریافت کنند ادامه داد: با توجه به اینکه بعضی ویزاهای اتباع خارجی جعلی بوده اند و مرزبانی عراق مانع ورود آنها به خاک این شهر شده به زائران اتباع خارجی توصیه می کنیم حتما جهت دریافت روادید به سفارت یا کنسول گری عراق مراجعه کنند.

 

گورویی تصریح کرد: تاکنون ۴۰ هزار نفر اتباع خارجی از مرز شلمچه برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی و سفر به عتبات عالیات وارد خاک عراق شده اند.

 

پایان پیام/660