محسن حاجی میرزایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق آخرین برآوردها، ۲۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۲۸ هراز نفر از طریق ماده ۲۸ جذب شدند که برای امسال خ...

محسن حاجی میرزایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق آخرین برآوردها، ۲۰ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۲۸ هراز نفر از طریق ماده ۲۸ جذب شدند که برای امسال خوب است ولی سالانه به ۳۰ هزار نفر در این بخش نیاز داریم.

وی بیان کرد: وضعیت ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای این وزارتخانه در ماه های اخیر تعیین تکلیف شده اند که در ۱۵ سال گذشته بی سابقه بود و ۳۰ هزار نفر نیز تا ۲ ماه آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر کسی در قانون و مصوبات ذیحق باشد موظف هستیم حل کنیم و خلاف مقررات اقدامی نمی‌شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: ما مصوبات صلاحیت معلمی را بررسی و ارائه کردیم و کسی بدون صلاحیت معلمی نمی‌تواند وارد آموزش و تدریس شود.

وی گفت: تلاش می شود انگیزه ای برای معلمان ایجاد شود تا افراد در مسیر کسب خلاقیت ها قدم بردارند و اگر رتبه بندی به شیوه صحیح انجام شود، تحولی عمیق را شاهد خواهیم بود.

 استان آذربایجان غربی ۶۲۵ هزار دانش آموز دارد که روند آموزشی آنان، مانند سایر نقاط کشور از اسفند سال ۱۳۹۹ از طریق شبکه شاد و تلویزیون آموزشی و ارائه بسته های آموزشی، پیگیری می شود.

روزانه هزاران ساعت برنامه آموزشی از طریق شبکه شاد تولید و بین میلیون ها دانش آموز توزیع می شود.