حامد طونی،  مسئول مرکز طرح ولایت بسیج دانشجویی کشور، در گفت و تو با خبرنگار  گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم  اظهار داشت: در آموزه های ادیان هیچ...

حامد طونی،  مسئول مرکز طرح ولایت بسیج دانشجویی کشور، در گفت و تو با خبرنگار  گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم  اظهار داشت: در آموزه های ادیان هیچ موضوعی به اندازه تربیت انسانها مورد توجه نبوده است تا آنجا که فلسفه رسالت انبیاء تزکیه و تعلیم نفوس مستعد انسانی دانسته شده است.

وی تصریح کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی هم این موضوع از جایگاه ویژه ای برخوردار است و امام خمینی (ره) تربیت انسانها را فتح الفتوح انقلاب اسلامی می دانستند.

مسئول دوره طرح ولایت با بیان اینکه دوره طرح ولایت از ناب ترین و موثرترین برنامه های آموزشی فرهنگی کشور است، افزود: این‌ دوره در سطحی تخصصی به آموزش مبانی اندیشه اسلامی می پردازد و در طول عمر 25 ساله خود برکات زیادی در فضای دانشگاه ها و همچنین کادرسازی انقلاب اسلامی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: امسال به رغم شیوع بیماری کرونا بیش از 17 هزار دانشجو در طرح ولایت ثبت نام کردند که این آمار بالاترین آمار موجود در ادوار طرح ولایت است.

 طونی با اشاره به ویژگی های این دوره از طرح ولایت  گفت: در سال جاری به منظور سلامت دانشجویان و با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا، دوره متمرکز طرح ولایت بصورت شبانه روزی لغو، و به دو دوره مجازی و دوره نیمه متمرکز طرح ولایت تغییر یافت.

مسئول دوره طرح ولایت با بیان ‌اینکه این موضوع ضمن کمبودهایی که در دل خود دارد، فرصت ها و ظرفیت های جدیدی را پیش پای طرح ولایت و برنامه های آموزشی دانشجویی قرار داده است، تصریح کرد: دوره نیمه متمرکز طرح ولایت از 25 مرداد ماه الی 14 شهریورماه (به مدت 20 روز آموزشی) برای سه سرفصل آموزشی نخست طرح ولایت (معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی) برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: کلاس ها از ساعت 8 صبح الی 12 و 30 دقیقه  در قالب سه کلاس با جمعیت 15 نفره و با رعایت استاندارد ظرفیت یک سوم برگزار می شود.

مسئول دوره طرح ولایت ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی کشور، کلیه تمهیدات بهداشتی لازم برای دوره نیمه متمرکز در نظر گرفته شده است و ضمن تدوین پروتکل بهداشتی اختصاصی برای دوره، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی در طول دوره برای دانش پژوهان الزامی است.

طونی تاکید کرد: اقلام بهداشتی از جمله ماسک، ژل بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده  در اختیار فراگیران قرار گرفته و استفاده از این اقلام در دوره الزامی است.

مسئول دوره طرح ولایت در پایان گفت: با توجه به شرایط خاص کشور در این دوره هیچ گونه همایش، اجتماع، اسکان شبانه روزی، صرف وعده غذایی در طول دوره وجود ندارد. کلاسهای آموزشی 15 نفره با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برقرار است.

انتهای پیام/