سلیمان رستمیان روز شنبه در تجلیل از مدافعان سلامت بیمارستان کوثر کرج که در آستانه سالروز بازگشت آزادگان به کشور با حضور آزادگان البرزی برگزار شد، افزود: روز ۲۶ مرداد ماه که سالروز ورود نخستین...

سلیمان رستمیان روز شنبه در تجلیل از مدافعان سلامت بیمارستان کوثر کرج که در آستانه سالروز بازگشت آزادگان به کشور با حضور آزادگان البرزی برگزار شد، افزود: روز ۲۶ مرداد ماه که سالروز ورود نخستین گروه آزادگان به میهن اسلامی است روزی پرنشاط برای تمام ملت ایران است.

وی اظهار داشت: کشور ما در دورانی درگیر یک جریان بسیار خطرنانک از طرف دشمن به نام حمله به کشورمان بودیم و روزگاری کسانی که اکنون شاید دهه ۵۰ عمرشان را پشت سرگذاشته اند،‌ عاشقانه و با علاقه و عارفانه رفتند و به تبعیت از  امامشان در آن صحنه بسیار سخت و خطرناک قرار گرفتند.

وی گفت: کسانی که به صحنه جنگ می رفتند یا شهید می شدند یا مجروح و یا اسیر و آنان که شهید شدند «عندربهم یرزقون» شدند و به آرزوهایشان رسیدند و آنان که مجروح شدند به وطن شان برگشتند و کادر بیمارستان و درمان از آن ها پذیرایی می کردند.

رستمیان افزود: ولی آزادگان آنانی بودند که تا آخرین نفس مبارزه و مقاومت کردند و دشمن آن ها را اسیر کرد و در اردوگاه های دشمن آزادگی را نشان دادند که کار بسیار مشکلی بود .

وی بیان داشت: نقل اردوگاه ها و زندان های صدام داستان و افسانه نیست بلکه روایت سختی و رنج و مقاومتی است که آزادگان در زندان های رژیم بعث کشیدند زیرا آن ها تابع هیچ قانون بین المللی نبود و هیچ قانون بشریتی بر آن جا حاکم نبود و دیوانه ای را برای مبارزه با انقلاب ایران راهی کرده بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: این عزیزان در آن اردوگاه ها سال ها رنج دوری از وطن و خانواد هایشان را تحمل می کردند و نبود امکانات و فقر غذا و آب را متحمل شدند ولی سختی اصلی آن ها در زندان های بعثی رنج دوری از جنگ بود.

وی ادامه داد: ایثار و از خودگذشتگی آنان در آن دوران منجر به این شد که تمام دنیا فهمیدند که ما حق هستیم و در برابر هیچ جنایتکاری سر تعظیم فرود نمی آوریم، حتی اگر در زندان و  اسیر دست دشمن باشیم و آزادگان دشمن را به اسارت درآوردند.

رسیدگی به بیماران کرونایی در چارچوب های اداری نمی گنجد

رستمیان در ادامه با اشاره به اینکه امروز مملکت ما درگیر یک ویروس منحوس شده و شرایط بدی بر کشور حاکم است، از تمام ملت ایران خواست تا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و به کادر درمان کمک کنند.

وی بیان داشت: در این شرایط حضور در مراکز درمان و رسیدگی به بیماران ایثار و از خودگذشتگی می خواهد و با دل باید رفت از این بیماران پرستاری کرد این حضور در چارچوب برنامه های اداری و قانونی نمی گنجد و اگر اکنون اراده ایثارگری و خواست درونی مجموعه کادر درمانی نباشد شاید نتیجه لازم را نگیریم.

وی اضافه کرد: تمام افرادی که بیمار دارند یا ندارند چشمشان به دست کادر درمان در مبارزه با این بیماری است.

وی گفت: آزادگان به عنوان میراث داران ایثار از رسالت پیامبر تا ظهور هستند و امرو به عنوان سربازان مقام معظم رهبری سرمایه اجتماعی این مملکت هستند و امروز آمده اند که خسته نباشیدی بگویند و از زحمات این عزیزان تقدیر کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که حضور ایثارگران دوران دفاع مقدس در روحیه کادر درمان و ایثارگران جبهه مقابله و مبارزه با کرونا تاثیر گذار باشد.

مدافعان سلامت تکرار کننده افتخارات آزادگان هستند

مهدوی، رییس بیمارستان کوثر نیز گفت: تمام نسل ها مدیون این آزادگان هستند و مدافعان سلامت برادران و خواهران و فرزندان شما هستند که مثل شما که سال های گذشته آن افتخار بزرگ را که دوست و دشمن به آن اذعان دارند، در حال تکرارش هستند.

وی افزود: این نسل ادامه دهنده همان نسل شما است و همان افتخاری که شما در جبهه آفریدید در مبارزه با این بیماری همه گیر می آفرینند که قابل مقایسه با هیچکدام از کشورها نخواهد بود و افتخاری می بینیم که نسل های آینده با افتخار از آن یاد می کند.

مهدوی به درگیر شدن و مبتلا شدن کادر درمان به بیماری کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: آمار ابتلا در کادر درمان بیش از افراد معمولی است ولی هیچوقت میدان را خالی نکردند و حتی راضی به گذراندن چند روز مرخصی در دوران بیماری نبودند.

امروز، شنبه در آستانه روز ورود آزادگان به کشور،‌بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به صورت نمادین کاروان آزادگان را در داخل اتوبوسی به صورت نمادین به حرکت درآورد که این کاروان در نهایت با حضور در بیمارستان کوثر در منطقه حصارک کرج از زحمات مدافعان سلامت و کادر درمان این بیمارستان قدردانی کردند.

استان البرز دارای ۹۰۰ آزاده گرانقدر دوران دفاع مقدس است که تاکنون ۱۱ نفر از آنان شربت شهادت نوشیده اند.