مهدی صفوی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام این طرح‌ها یکهزار و ۶۵۶ خانوار در استان از آب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند. وی بیان کرد: از مجموع این ۱۳ روستا پ...

مهدی صفوی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام این طرح‌ها یکهزار و ۶۵۶ خانوار در استان از آب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: از مجموع این ۱۳ روستا پنج روستا در بیرجند، چهار روستا در درمیان و در شهرستان‌های سربیشه، قاین، فردوس و بشرویه هر کدام یک روستا آبرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی عنوان کرد: در خصوص تکمیل مجتمع‌های آبرسانی استان امسال ۵۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده‌ است.

وی با بیان اینکه شاخص بهره‌مندی از آب در استان ۷۴.۳۴ درصد و شاخص برخورداری از آب ۹۲.۸ درصد است، اظهار داشت: یک هزار و ۵۴ کیلومتر شبکه توزیع فرسوده و ۳۱۳ کیلومتر خط انتقال آب فرسوده در استان داریم.

موافقت‌نامه احداث مجتمع‌های آبرسانی استان در ۵۰۰ روستا لحاظ شده که آبرسانی به ۳۲۸ روستا به اتمام رسیده است و برای آبرسانی به ۱۷۲ روستای باقی‌مانده نیز از محل ۳۷ مجتمع آبرسانی به ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

۷۵۵۶*۶۰۵۴